chłopiec przy lekcjach

Wszyscy mądrzy nauczyciele i wszyscy mądrzy rodzice wiedzą, że dzieci lubią się bawić. A jeżeli ta to trzeba pomyśleć jak połączyć zabawę z nauką. Aby nie było to tylko przyjemne spędzanie czasu ale by wiązało się także z rozwojem intelektualnym dziecka, podnoszeniem jego wiedzy i umiejętności. Najlepiej w tym celu sprawdzają się wszelkie łamigłówki i gry.

Zadania dla dzieci klasy trzeciej w Internecie – gdzie szukać?

Na stronach internetowych znaleźć można mnóstwo różnych propozycji zadań dla dzieci. Nam szczególnie spodobała się następująca propozycja https://childdevelop.pl/worksheets/tag-klas3-sortpop/ . Aby zachęcić Was do zajrzenia tam postanowiliśmy kilka tamtejszych łamigłówek Wam zaprezentować.

Zadania pomagające w nauce matematyki

Wiemy, że matematyka nie należy do łatwych przedmiotów i zwykle przez dzieci jest nielubiana. Ale jeżeli da się tę dziedziną wiedzy połączyć z zabawą to może już da się coś z tym zrobić. Na wspomnianej wyżej stronie znajdziecie propozycje zagadek na dodawanie, mnożenie, rozpoznawanie figur geometrycznych, naukę ułamków, podstawy logiki, mierzenie czasu i wiele innych zagadnień.

Język polski i język angielski

Są tu liczne krzyżówki ze słówkami zarówno polskimi jak też angielskimi. Pomaga to w nauce obcojęzycznych wyrazów, prawidłowym budowaniu zdań i nauce gramatyki. Znaleźliśmy na przykład narysowanego ludzika z nazwami części ciała zarówno po polsku jak też po angielsku. Także rozpoznawanie zawodów po polsku jak i po angielsku.

Przykładowe propozycje łamigłówek dla dziewięciolatka

  • Układanie zdań z rozsypanek wyrazowych – Na przykład słowa bigos, gotuje, mama, kuchni, w mogą łączyć się w zdanie Mama gotuje bigos w kuchni.
  • kartoteka części mowy – wysypujemy dziecku na stół wiele różnych wyrazów, a ono ma je posortować na rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, ewentualnie jeszcze inne grupy.
  • nauka synonimów – dziecko w rozsypance wyrazowej powinno szukać słów o podobnym znaczeniu. Na przykład dom – budynek, ziemniak – kartofel, szmatka – ścierka itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy