Kryzys życiowy/zawodowy

W życiu dotykają nas różne sytuacje, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jeżeli czujesz, że problemy Cię przerastają jest to pierwszy znak, że konieczna jest wizyta u psychologa. Masz obawy przed wizytą u specjalisty? Cała trudność w korzystaniu z pomocy psychologa polega na tym, że nie otrzymujesz gotowych rozwiązań. To, co zostanie przez Ciebie powiedziane może być również skomentowane w sposób, którego się nie spodziewasz. Pamiętaj jednak, że wszystkie te działania prowadzą do tego, aby możliwe stało się poradzenie sobie z danym problemem.

Czym jest kryzys życiowy/zawodowy?

Kryzys życiowy bądź zawodowy może dotyczyć wielu sytuacji.  Z psychologicznego punktu widzenia są one na tyle trudne dla danej osoby, że właściwie uniemożliwiają normalne codzienne funkcjonowanie. Kryzys życiowy może być związany z ciężką chorobą własną lub najbliższej osoby, natomiast zawodowy zazwyczaj powiązany jest z nagłą utratą pracy. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że nie zawsze zdarzenia, które nas dotykają dla otoczenia są rzeczywiście problemem. W takich sytuacjach bardzo często czujemy się opuszczeni  oraz mamy poczucie braku akceptacji. Do takich zdarzeń najczęściej dochodzi wtedy, gdy kryzys życiowy pojawia się w związku z narodzinami dziecka. W skrajnych przypadkach przyjście na świat maleństwa może nawet powodować depresję nie tylko u matki, ale również u ojca.

Jak radzić sobie z kryzysem?

W momencie pojawienia się kryzysu życiowego w naturalny sposób staramy sobie z nim poradzić. Sięgamy po różne rozwiązania, które uważamy, że będą skuteczne.  Warto jednak pamiętać,  że samodzielne radzenie sobie z problemami może mieć także negatywne skutki, z których zazwyczaj zdajemy sobie sprawę, kiedy dotknie nas już problem uzależnienia, depresji czy zaburzeń odżywiania.

Jakiej formy pomocy możesz oczekiwać?

Każda forma kryzysu życiowego bądź zawodowego wymaga innego podejścia. Jeżeli więc czujesz, że problemy Cię przytłaczają koniecznie skontaktuj się w celu umówienia konsultacji. Profesjonalny terapeuta dobierze pomoc, która będzie adekwatna do twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Dlaczego warto udać się do psychologa, kiedy dotyka nas kryzys?

Bardzo często to psycholog lub terapeuta jest osobą, która może pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Profesjonalna pomoc oraz odpowiednio dobrana praca z pacjentem bardzo często pozwala na osiągnięcie znacznie więcej niż początkowo oczekiwano. Umów się na spotkanie i przekonaj, że wsparcie czeka także na Ciebie i jest na wyciągnięcie ręki.

NAJLEPSZY PSYCHOLOG W ŁODZI

popraw swoje zdrowie psychiczne

Fine Dining experience

umów się na wizytę

Terapia par i małżeńska

więcej

Terapia indywidualna

więcej

diagnostyka kwestionariuszowa (testy)

więcej

Wsparcie psychologiczne

więcej

Kryzys życiowy/zawodowy

więcej

Trauma

więcej

Agresja

więcej

Trudności w relacjach

więcej

Pomoc w fobiach i lękach

więcej

bezsenność

więcej

Pornografia

więcej

Psycholog dziecięcy – podstawowa pomoc

więcej

depresja

więcej

zaburzenia odżywiania

więcej

testy przedmałżeńskie

więcej

Co mówią o nas klienci?

Przychodnia Zdrowia Malinowa

Rzetelny i zaangażowany współpracownik. Klienci są zadowoleni z jego usług. Ze strony Przychodni również nie wystąpiły jakiekolwiek zastrzeżenia co do jakości pracy.