Psycholog dziecięcy – podstawowa pomoc

Psycholog dziecięcy może pomóc na różnych etapach rozwoju młodego człowieka. W niektórych przypadkach jego wsparcie jest niezbędny w związku z trudnymi sytuacjami życiowymi takimi jak choroba, śmierć rodziców, czy ich rozwód. Warto jednak pamiętać, że psycholog dziecięcy pomaga także w radzeniu sobie z nadmierną agresją lub euforią nawet u maluchów. Zdarza się bowiem że już przedszkolak ma problemy z radzeniem sobie z emocjami. Dodatkowo wsparcie psychologa dziecięcego jest niezastąpione w zaburzeniach aparatu mowy. Kompleksowo prowadzona terapia pozwala na osiągnięcie znacznie szybszych rezultatów, a co za tym idzie jest ona mniej uciążliwa dla dziecka.

Kiedy potrzebna jest pomoc psychologa?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy powinni skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego. Odpowiedź jest bardzo prosta. Im szybciej udamy się do specjalisty, kiedy zauważymy jakieś niepokojące symptomy tym szybciej możemy pomóc naszemu dziecku. Wielu rodziców utożsamia problemy swojej pociechy z własną porażką wychowawczą. Tymczasem osoby dorosłe nie zawsze mają wpływ na rozwój psychologiczny dziecka. Jeżeli więc obserwujemy, że podejmowane przez nas działania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu znacznie lepiej jest jak najszybciej udać się do psychologa. Właściwie postawiona diagnoza oraz odpowiednie leczenie mogą uchronić dziecko przed dalszymi negatywnymi konsekwencjami. Bez wątpienia po pomoc psychologa powinniśmy zgłosić się wtedy, kiedy młody człowiek ma problem z wyrażaniem własnych emocji panowania nad nimi czy też obserwujemy zaburzenia jedzenia.

Wczesne reagowanie lepsze od terapii

Jeżeli mam jakiekolwiek obawy przed udaniem się z dzieckiem do psychologa należy pamiętać o tym, że im szybciej podejmiemy właściwe działania tym sprawniej przebiegnie cały proces leczenia. Wczesne reagowanie może uchronić młodego człowieka przed uzależnieniem, poważnymi zaburzeniami odżywiania, czy depresją. W konsekwencji możemy więc sprawić, że pomoc przyjdzie na czas i nie będzie dostarczała dodatkowych przykrych doświadczeń. Z podstawowej pomocy psychologa możemy skorzystać już, wtedy kiedy pojawiają się pierwsze objawy zaburzeń takie jak problemy w szkole czy w relacjach z rówieśnikami. Ze względu na niezwykle wrażliwą psychikę młodego człowieka nie należy bagatelizować tego rodzaju objawów i reagować możliwie jak najszybciej.

Psycholog dziecięcy, jako uzupełnienie terapii rodzinnej

Psycholog dziecięcy może także pomóc w prowadzeniu sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi takimi jak rozwód rodziców czy też przeprowadzka. Bez względu, na to jakiego rodzaju trudności dotykają młodego człowieka im szybciej udamy się do specjalisty tym lepiej. Podstawowa pomoc ma naprawdę szeroki zakres a jej dobroczynny wpływ na delikatną psychikę dziecka jest niezastąpiona.

NAJLEPSZY PSYCHOLOG W ŁODZI

popraw swoje zdrowie psychiczne

Fine Dining experience

umów się na wizytę

Terapia par i małżeńska

więcej

Terapia indywidualna

więcej

diagnostyka kwestionariuszowa (testy)

więcej

Wsparcie psychologiczne

więcej

Kryzys życiowy/zawodowy

więcej

Trauma

więcej

Agresja

więcej

Trudności w relacjach

więcej

Pomoc w fobiach i lękach

więcej

bezsenność

więcej

Pornografia

więcej

Psycholog dziecięcy – podstawowa pomoc

więcej

depresja

więcej

zaburzenia odżywiania

więcej

testy przedmałżeńskie

więcej

Co mówią o nas klienci?

Przychodnia Zdrowia Malinowa

Rzetelny i zaangażowany współpracownik. Klienci są zadowoleni z jego usług. Ze strony Przychodni również nie wystąpiły jakiekolwiek zastrzeżenia co do jakości pracy.