Terapia indywidualna

Terapia indywidualna pomaga nie tylko w przypadku wystąpienia zaburzeń lub traumatycznych przeżyć. Ta forma wsparcia jest niezwykle istotna na wielu etapach życia. Z terapii indywidualnej mogą korzystać osoby w każdym wieku. Problemy, które nas dotykają bardzo często związane są ze zmianami osobistymi. Mogą one dotyczyć zarówno wejścia w dorosłość, jak i zawarcia związku małżeńskiego, urodzenia dziecka, śmierci rodziców lub najbliższych, czy też okresu dojrzałego, kiedy dwoje ludzi przechodzi na emeryturę. Terapia indywidualna może być także związana z potrzebą wprowadzenia zmian w swoim życiu. Zastanawiasz się, czy ta forma pracy z psychologiem i jest dla ciebie? W dalszej części tekstu omówimy czym jest terapia indywidualna oraz jakie korzyści ze sobą niesie.

Na czym polega terapia indywidualna?

Terapia indywidualna uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych. Wynika to głównie z faktu, że spotkania odbywają się bez udziału osób trzecich, co znacznie zwiększa ich efektywność. Pacjent nie czuje się skrępowany, dzięki czemu znacznie łatwiej opowiada o swoich doświadczeniach, czy też nazywa towarzyszące mu emocje. Dodatkowo nie jest narażony na opinie osób trzecich, dzięki czemu w komfortowych warunkach może rozwiązać każdą trudność wraz z terapeutą.

Terapia indywidualna nie tylko w przypadku uzależnień

Wiele osób uważa, że terapia indywidualna prowadzone jest wyłącznie w przypadku leczenia różnego rodzaju uzależnień, czy też zaburzeń na tle psychicznym. Tymczasem jej zastosowania jest znacznie szersze. Z terapii indywidualnej chętnie korzystają osoby, które mają trudności w radzeniu sobie z emocjami. Dotyczy to nie tylko złości, czy agresji, ale również nadmiernego stresu, wrażliwości, a nawet euforii.

Terapia indywidualna jako wspomaganie leczenia

Terapia indywidualna stosowana jest także jako wspomaganie leczenia. W tym wypadku również nie dotyczy to wyłącznie uzależnień. Forma ta jest chętnie wybierana także jako uzupełnienie terapii par. Należy jednak pamiętać, że każde leczenie dopasowywane jest indywidualnie do pacjenta. To właśnie z tego powodu terapia indywidualna może być zarówno podstawą leczenia, jak i jego uzupełnieniem.

Terapia indywidualna bardzo często jest stosowana jako forma leczenia chorób XXI wieku, do których możemy zaliczyć depresję oraz problemy z nadmiernym stresem. Współcześnie duży problem stanowi także kwestia wyglądu. W tym wypadku terapia indywidualna jest niezwykle skuteczna we wszelkiego rodzaju zaburzeniach jedzenia.

Dlaczego udział w terapii jest tak ważny?

Udział w terapii indywidualnej jest niezwykle istotny szczególnie, wtedy gdy leczenie grupowe nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wiele osób preferuje wręcz tę formę ze względu na gwarancję zachowania pełnej dyskrecji oraz swobodę wypowiedzi. Stosowana jako uzupełnienie leczenia może sprawić, że terapia przebiegnie szybciej i mniej uciążliwie dla samego pacjenta.

NAJLEPSZY PSYCHOLOG W ŁODZI

popraw swoje zdrowie psychiczne

Fine Dining experience

umów się na wizytę

Terapia par i małżeńska

więcej

Terapia indywidualna

więcej

diagnostyka kwestionariuszowa (testy)

więcej

Wsparcie psychologiczne

więcej

Kryzys życiowy/zawodowy

więcej

Trauma

więcej

Agresja

więcej

Trudności w relacjach

więcej

Pomoc w fobiach i lękach

więcej

bezsenność

więcej

Pornografia

więcej

Psycholog dziecięcy – podstawowa pomoc

więcej

depresja

więcej

zaburzenia odżywiania

więcej

testy przedmałżeńskie

więcej

Co mówią o nas klienci?

Przychodnia Zdrowia Malinowa

Rzetelny i zaangażowany współpracownik. Klienci są zadowoleni z jego usług. Ze strony Przychodni również nie wystąpiły jakiekolwiek zastrzeżenia co do jakości pracy.