Terapia par i małżeńska

Współcześnie wiele osób cierpi w związkach. Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele. Do tych najczęstszych możemy zaliczyć nie tylko przepracowanie, czy nadmierny stres, ale także tzw. przyzwyczajenie. Bez względu na to, jakie są powodu problemów w związku, warto rozważyć pójście na profesjonalną terapię. Zastanawiasz się, na czym ona polega i jakie korzyści może przynieść? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

Na czym polega terapia?

Wielu osobom terapia kojarzy się negatywnie. Tymczasem w kontekście par oraz małżeństw może przynieść wiele korzyści. Jej głównym zadaniem jest zdiagnozowanie przyczyn kryzysu. Tylko w ten sposób możliwe jest dalsze działanie oparte na budowanie dobrej i zdrowej relacji między dwojgiem ludzi. Na terapię może udać się każda para, która ma poczucie, że związek tego wymaga. Tego rodzaju spotkania pomagają bowiem wzajemnie się zrozumieć oraz wspierają podstawowe wartości i prawa każdego człowieka.

Dla kogo przeznaczona jest terapia par i małżeńska?

Jak wspomniano wyżej, terapia dedykowana jest dla wszystkich par i małżeństw, które chciałyby zmienić swoje związki na lepsze. Błędne jest przeświadczenie, że tego rodzaju spotkania dotyczą tylko sytuacji, obejmujących różnego rodzaju uzależnienia, czy też przemoc. Związki mogą bowiem borykać się z wieloma trudnościami, których przyczyną może być nadmierny stres, przemęczenie, czy brak wzajemnego zrozumienia. Bez względu na przyczynę terapia jest miejscem, w którym strony mogą swobodnie porozmawiać o problemach oraz skutecznie znaleźć wyjście z sytuacji.

Terapia par i małżeńska — co może zmienić w związku?

Wiele par i małżeństw nie widzi sensu w uczestnictwie w terapii. Bardzo często wynika to z poczucia bezsilności wobec sytuacji, w której się znaleźli. Tymczasem to właśnie terapia może pomóc w skutecznym poradzeniu sobie z problemami. Niewątpliwą zaletą tej formy pracy nad związkiem jest fakt, że doskonale sprawdza się właściwie w przypadku każdej trudności, jaka dotyka dwoje ludzi. Warto również pamiętać, że prowadzona terapia jest w pełni obiektywna oraz profesjonalna. Dzięki temu nie musimy się obawiać opinii najbliższych lub próbować ich rad, które w konsekwencji mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dlaczego warto skorzystać z terapii?

Terapia małżeńska oraz dla par pozwala w komfortowych warunkach na przepracowanie trudnych tematów dla dwojga ludzi. Zapewnia profesjonalną pomoc na każdym etapie oraz dąży do zbudowania zdrowej relacji. Terapia małżeńska oraz dla par może sprawić, że Wasze wspólne życie stanie się spełnieniem marzeń i oczekiwań w stosunku do drugiej osoby.

NAJLEPSZY PSYCHOLOG W ŁODZI

popraw swoje zdrowie psychiczne

Fine Dining experience

umów się na wizytę

Terapia par i małżeńska

więcej

Terapia indywidualna

więcej

diagnostyka kwestionariuszowa (testy)

więcej

Wsparcie psychologiczne

więcej

Kryzys życiowy/zawodowy

więcej

Trauma

więcej

Agresja

więcej

Trudności w relacjach

więcej

Pomoc w fobiach i lękach

więcej

bezsenność

więcej

Pornografia

więcej

Psycholog dziecięcy – podstawowa pomoc

więcej

depresja

więcej

zaburzenia odżywiania

więcej

testy przedmałżeńskie

więcej

Co mówią o nas klienci?

Przychodnia Zdrowia Malinowa

Rzetelny i zaangażowany współpracownik. Klienci są zadowoleni z jego usług. Ze strony Przychodni również nie wystąpiły jakiekolwiek zastrzeżenia co do jakości pracy.