Testy przedmałżeńskie

Powszechnie uważa się, że młodzi ludzie, którzy chcą powiedzieć sobie sakramentalne tak, są ze sobą silnie związani emocjonalnie. Nierzadko rzeczywiście tak jest, co nie zmienia faktu, że uczucie może sprawiać zaburzenie obrazu drugiej osoby. Warto jednak pamiętać, że do zawarcia związku małżeńskiego można przygotować się w odpowiedni sposób. Popularne są oczywiście nauki organizowane przez kościół, jednak nie są one jedyne. Z punktu widzenia naukowego to testy przedmałżeńskie pozwalają w obiektywny sposób zweryfikować nasze wyobrażenia o drugiej osobie.

Poznajcie siebie od innej strony

Testy przedmałżeńskie mają oczywiście podłoże badań psychologiczne. Istnieje zasadnicza różnica między spotkaniami organizowanymi przez kościół a tymi odbywającymi się z psychologiem. Otóż spotkania w kościele mają na celu nauczenie czegoś młodych ludzi. Podczas spotkań z psychologiem przeprowadzane jest badanie oraz obserwacja, która pozwala na określenie jakość związku i ewentualnie podjęcie pracy nad jej poprawą.

Warto bowiem pamiętać, że rozwój związku, to proces pełen zmian, który dzielony jest na fazy. Początkowo doświadczamy silnych uczuć na etapie zakochania się, następnie jest okres związku kompletnego, który przechodzi w przyjacielski. Utrzymanie określonego stanu wymaga pracy dwojga ludzi.

Jak budować trwały związek

Nie zawsze przechodzi płynnie w kolejne fazy związku. Zdarza się, że faza zakochania błędnie mylona z miłością, nie mija. W takim wypadku partnerzy bardzo często dopowiadają sobie idealistyczne cechy drugiej osoby. Konsekwencją tego są pierwsze nieporozumienia w związku związane są z weryfikacją wyidealizowanego obrazu partnera z tym, jaką rzeczywiście jest on osobą. Przy pomocy testów można wykonać badanie psychologiczne partnerów. Pozwoli ono określić skalę powodzenia związku oraz otworzyć sfery tematów do rozmów, które dadzą dwojgu ludzi głębsze informacje na swój temat.

Dlaczego tak ważne jest spotkanie z psychologiem

Zbudowanie trwałych relacji jeszcze zanim dwoje ludzi wstąpi w związek małżeński zdecydowanie ułatwia późniejsze funkcjonowanie w małżeństwie. Prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego bardzo często jest źródłem licznych konfliktów. Mogą mieć one podłoże finansowe lub być związane z różnymi oczekiwaniami względem partnerów. Ilość konfliktów wzrasta, kiedy para decyduje się na powiększenie rodziny. Narodziny dziecka to ogromne szczęście, jednak jest to również wychowawcze wyzwanie dla dwojga dorosłych ludzi. Jeżeli więc zależy Wam na możliwie jak najlepszym przygotowaniu się do życia we dwoje, warto wykonać testy przedmałżeńskie, które pozwolą Wam na stworzenie zdrowego i silnego związku.

NAJLEPSZY PSYCHOLOG W ŁODZI

popraw swoje zdrowie psychiczne

Fine Dining experience

umów się na wizytę

Terapia par i małżeńska

więcej

Terapia indywidualna

więcej

diagnostyka kwestionariuszowa (testy)

więcej

Wsparcie psychologiczne

więcej

Kryzys życiowy/zawodowy

więcej

Trauma

więcej

Agresja

więcej

Trudności w relacjach

więcej

Pomoc w fobiach i lękach

więcej

bezsenność

więcej

Pornografia

więcej

Psycholog dziecięcy – podstawowa pomoc

więcej

depresja

więcej

zaburzenia odżywiania

więcej

testy przedmałżeńskie

więcej

Co mówią o nas klienci?

Przychodnia Zdrowia Malinowa

Rzetelny i zaangażowany współpracownik. Klienci są zadowoleni z jego usług. Ze strony Przychodni również nie wystąpiły jakiekolwiek zastrzeżenia co do jakości pracy.