Poruszanie się pojazdem po naszych, polskich, niejednokrotnie wyjątkowo dziurawych drogach, dla żadnego z kierowców nie jest spełnieniem marzeń. Nie da się bowiem ukryć, że często musimy ryzykować spóźnieniem się do pracy, by uchronić przed uszkodzeniem zawieszenie naszego pojazdu. Jednak w obliczu statystyk dotyczących wypadków i kolizji drogowych, wydaje się być niewielkim problemem. Niestety z doniesień polskiej policji jasno wynika, że największym zagrożeniem na polskich drogach są dla siebie sami kierowcy. Niestety, ale to oni w dużej mierze nie respektują przepisów drogowych, znaków czy nawet i sygnalizacji świetlnej. W efekcie coraz częściej, nawet na prostych drogach, nie mówiąc już o skomplikowanych skrzyżowaniach dochodzi do poważnych wypadków. Kolizje i stłuczki stały się dla większości kierowców przysłowiowym chlebem powszednim, a co za tym idzie, policja ma pełne ręce roboty. Nie oszukujmy się, ale wypadek z naszej lub z nie naszej winy może przytrafić się dosłownie każdemu. Co jednak musimy wtedy zrobić?

Powiadomienie odpowiednich służb o wypadku to podstawa

Zdarza się, że drobne stłuczki i kolizje kierowcy po prostu rozwiązują między sobą spisując odpowiednie oświadczenie. W przypadku kiedy rzeczywiście z miejsca wypadku możemy odjechać własnym samochodem, a także my lub nasi pasażerowie nie ucierpieli, faktycznie można się na taki sposób załatwienia sprawy zdecydować. Jednakże w momencie kiedy nasz samochód nie nadaje się już do dalszej jazdy, a dodatkowo mamy podejrzenie o tym, że ktoś z uczestników wypadku może być mocno poszkodowany, wówczas jedynym słusznym rozwiązaniem jest powiadomienie odpowiednich służb. Na miejscu powinna pojawić się przede wszystkim straż pożarna, policja, a także i pogotowie. To oni powinni zająć się sporządzeniem raportów z wypadku i ustaleniem winnego.

Auto laweta pomoże zabrać nasze auto

Jeśli w wyniku wypadku nasze auto nie nadaje się do dalszej jazdy, a dodatkowo my sami nie mamy możliwości by zepchnąć je z drogi, wówczas musimy zdecydować się na skorzystanie z usługi jaką jest auto laweta bydgoszcz. Niektóre ubezpieczalnie pokrywają koszty holowania samochodu w wyznaczone miejsce lub na najbliższy warsztat. Jeśli jednak nie mamy takiego szczęścia, wówczas musimy te koszty pokryć już z własnej kieszeni. Naszym priorytetem powinno być jednak jak najszybsze usunięcie samochodu z miejsca wypadku, by nie stwarzał on większego zagrożenia i nie blokował płynności ruchu na drodze. Warto więc o tym pamiętać, gdyż jest to naszym obowiązkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy