Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne jest szeroko rozumianą pomocą świadczoną nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Ta forma współpracy z psychologiem pomaga w radzeniu sobie z nowymi sytuacjami życiowymi. Może także pełnić funkcję wsparcia w wypadku braku akceptacji siebie, rozwody, czy też śmierci bliskiej osoby. Z tego rodzaju wsparcia chętnie korzystają także osoby starsze, które czują się samotne.

Czym jest wsparcie psychologiczne?

Wsparcie psychologiczne może przyjmować różne formy. Do najbardziej popularnych należy pomoc w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Nie zmienia to jednak faktu, że praca z pacjentem zawsze jest dopasowana do jego potrzeb. W niektórych wypadkach wsparciem psychologicznym jest zachęcenie do rozwijania własnych pasji i zainteresowań. W innych polega na kształtowaniu umiejętności oraz budowaniu strategii radzenia sobie z emocjami, czy trudnymi sytuacjami życiowymi. Warto również pamiętać, że wsparcie psychologiczne pozwala na skuteczną profilaktykę depresji, uzależnień, zaburzeń odżywiania i wiele innych.

Kiedy warto z niego korzystać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologicznego, a w jakich sytuacjach niezbędna jest terapia. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości najlepiej umówić się na konsultację. Dzięki temu będziemy mieli możliwość porozmawiania o trudnościach, które nas dotknęły. Na tej podstawie psycholog podejmie decyzje odnośnie do dalszego leczenia oraz podejmie kroki w celu postawienie prawidłowej diagnozy. Takie działanie powoduje, że mamy pewność, iż dalsze spotkania będą służyły poprawie naszej kondycji psychicznej.

Jakie zalety niesie ze sobą wsparcie psychologiczne?

Wsparcie psychologiczne doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach życiowych. W wielu wypadkach jest ono wystarczającą formą pomocy w akceptacji własnej niepełnosprawności. Wsparcie psychologiczne jest również pierwszym, jakie otrzymujemy w momencie traumatycznych sytuacji życiowych. Kontynuowane sprawia, że znacznie łatwiej jest poradzić sobie z problemami. W tym miejscu warto również dodać, że wsparcie psychologiczne opiera się nie tylko na prawidłowej diagnostyce. W tym wypadku, dla procesu leczenia, duże znaczenie mają możliwości intelektualne oraz predyspozycje osobowościowe.

Czemu warto korzystać z tej formy pomocy?

Wsparcie psychologiczne jest w pełni dopasowane do potrzeb pacjenta. W zależności od problemu psycholog może współpracować także z innymi instytucjami takimi jak Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a nawet sądy rodzinne. W przypadku ludzi młodych w momencie zdiagnozowania konkretnych zaburzeń możliwe jest także wystawienie zaświadczenia o potrzebie specjalistycznego kształcenia.

NAJLEPSZY PSYCHOLOG W ŁODZI

popraw swoje zdrowie psychiczne

Fine Dining experience

umów się na wizytę

Terapia par i małżeńska

więcej

Terapia indywidualna

więcej

diagnostyka kwestionariuszowa (testy)

więcej

Wsparcie psychologiczne

więcej

Kryzys życiowy/zawodowy

więcej

Trauma

więcej

Agresja

więcej

Trudności w relacjach

więcej

Pomoc w fobiach i lękach

więcej

bezsenność

więcej

Pornografia

więcej

Psycholog dziecięcy – podstawowa pomoc

więcej

depresja

więcej

zaburzenia odżywiania

więcej

testy przedmałżeńskie

więcej

Co mówią o nas klienci?

Przychodnia Zdrowia Malinowa

Rzetelny i zaangażowany współpracownik. Klienci są zadowoleni z jego usług. Ze strony Przychodni również nie wystąpiły jakiekolwiek zastrzeżenia co do jakości pracy.