Nie da się ukryć, że obecnie zdecydowana większość z nas zwraca coraz większą uwagę na swój wygląd oraz na wszelakie, nadprogramowe kilogramy, które od czasu do czasu się pojawiają. Niemniej jednak trzeba sobie powiedzieć, że często sami jesteśmy odpowiedzialni za nagły przyrost wagi i fałdki, które zaczynają pokrywać nasze ciało. Warto jednak mieć na uwadze to, że waga nie jest nam dana na stałe, a my – zupełnie tak samo jak na niej przybieramy – możemy ją także i zrzucić. Jednocześnie zbędne kilogramy nie tak chętnie nas opuszczają, a co więcej, często nasze lenistwo nie pozwala nam faktycznie ich zgubić. Jeśli jednak wykażemy się odpowiednim zaangażowaniem oraz wyjątkowo wysoką motywacją, wówczas szybko i skutecznie powrócimy do dawnej formy, a fałdki odejdą w zapomnienie. Jednak w jaki sposób można faktycznie szybko zgubić wagę?

Skorzystaj z pomocy dietetyka i ustal odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jednym z największych problemów jakie się pojawiają w kontekście naszej wagi, jest nieodpowiednio zbilansowana i uboga w składniki odżywcze dieta. To właśnie w ten sposób przyczyniamy się do zbędnego nagromadzenia kalorii w tkance podskórnej i nie tylko, a następnie przekłada się to na wzrost wagi. Oczywiście nikt z nas nie musi być faktycznie specjalistą od układania wyrafinowanych planów żywieniowych oraz od liczenia kalorii. Niemniej jednak wówczas z pomocą przyjdzie nam np. dietetyk kliniczny wierzchucino czy każdy inny dietetyk, który sprawi, że nasz jadłospis zostanie całkowicie odmieniony, a my będziemy mogli cieszyć się szybką i skuteczną utratą wagi. Współpraca z dietetykiem będzie wyjątkowo korzystna, gdyż świetnie zbilansowana dieta – a nie restrykcyjne głodówki – pomoże nam faktycznie regularnie tracici kilogramy, a także ochroni nas ona przed niepożądanym efektem jo jo czy napadami wilczego głodu. Dzięki współpracy z dietetykiem można chudnąć efektywnie i zdrowo.

Zacznij regularne tereningi na siłowni i ciesz się smukłą sylwetką!

Rozpoczęcie zdrowego stylu życia, który ma pomóc przywrócić nam smukłą sylwetkę to nie tylko odpowiednia dieta. Same proteiny nie mogą bowiem w magiczny sposób spalić naszych kalorii. Właśnie dlatego najwięcej specjalistów zaleca połączenie diety z aktywnością fizyczną. Już 40 minut intensywnego wysiłku czy nawet i treningu biegowego pomoże nam skutecznie spalić nagromadzony tłuszczyk i jednocześnie przyczyni się do zachowania zdrowej i smukłej sylwetki. Treningi poprawią także nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy